بروز رسانی و ایجاد قابلیتهای جدید در نرم افزار مدیریت کتابخانه ای دانشگاه(آذرسا)

بروز رسانی و ایجاد قابلیتهای جدید در نرم افزار مدیریت کتابخانه ای دانشگاه(آذرسا)


بروز رسانی و ایجاد قابلیتهای جدید در نرم افزار مدیریت کتابخانه ای دانشگاه(آذرسا)

دکتر رستمی خبر داد:
بروز رسانی و ایجاد قابلیتهای جدید در نرم افزار مدیریت کتابخانه ای دانشگاه(آذرسا)
رئیس کتابخانه، مرکز اطلاع رسانی و اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: استفاده از نرم‌افزارهای کتابخانه‌ای برای مدیریت هر چه بهتر اطلاعات و کتابخانه، به یک نیاز حیاتی تبدیل شده است و  کتابخانه های مختلف با آگاهی از توان این نرم افزارها در افزایش سرعت، دقت و سهولت فرایندهای کاری و عملیاتی کتابخانه به‌طور گسترده از این نرم افزارها استفاده می کنند. 
کوهی رستمی با اشاره به استفاده کتابخانه های دانشگاه شهید چمران اهواز از نرم افزار آذرسا، بیان کرد: کتابخانه های دانشگاه برای ارائه خدمات بهتر و نوین، متناسب با نیازهای حال و آینده کاربران اقدام به ارتقای نرم افزار کتابخانه های دانشگاه (آذرسا) کرده است.
وی افزود: از جمله امکانات جدید این نرم افزار می¬توان به پورتال کتابخانه ای، نرم افزار موبایلی ساحل، درگاه پرداخت، گفتگوی برخط، امانت دیجیتال و ... اشاره کرد.
رئیس کتابخانه، مرکز اطلاع رسانی و اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: درحال حاضر، پورتال کتابخانه¬ای و نرم افزار موبایلی ساحل راه اندازی شده و قابل استفاده است و سایر موارد نیز در حال پیگیری و نصب برای استفاده کاربران است.
کوهی رستمی، خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به توسعهی استفاده از گوشیهای هوشمند، موبایل اپلیکیشن-های کتابخانه ¬ای برای عرضهی نسل جدیدی از نرم‌افزارها در بستر دستگاه‌های هوشمند قابل حمل ارائه شده اند.
وی، گفت: با توجه به ارتقای نرم افزار کتابخانه¬های دانشگاه (آذرسا)، برای تسهیل در امر دسترسی بیشتر به خدمات، از این پس اعضای کتابخانهی دانشگاه می توانند با استفاده از نرم افزار موبایلی «ساحل» که بر بستر اندروید فعال است از خدمات کتابخانه استفاده نمایند.
رئیس کتابخانه، مرکز اطلاع رسانی  و اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز، عنوان کرد: امکانات این نرم‌افزار مجموعه‌ای از پر کاربردترین قابلیت‌های بخش کاربری نرم‌افزار آذرساست که متناسب با استانداردهای نرم‌افزارهای موبایل انتخاب شده است. 
کوهی رستمی، بیان کرد: از امکانات این نرم افزار جدید می توان به جستجو منابع در تمامی کتابخانه¬های دانشگاه، ارسال درخواست تمدید و رزرو کتاب، مشاهده سوابق امانت، اطلاع از تازه ها و اخبار کتابخانه اشاره کرد.
گفتنی است کاربران کتابخانه، مرکز اطلاع رسانی و اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز می توانند برای دانلود نرم افزار به https://cafebazaar.ir/app/com.parslib.sahel مراجعه و یا کتابخانه همراه ساحل را دانلود کنند.
همچنین راهنمای استفاده بهینه از این امکان در پورتال کتابخانه مرکزی قابل دسترسی است  و استادان، دانشجویان وکارکنان دانشگاه برای استفاده و آشنایی با امکانات جدید نرم افزار می توانند به آدرس elib.scu.ac.ir  قسمت راهنماها در سربرگ انتشارات مراجعه کنند.