درباره کتابخانه

 به وب سایت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز خوش آمدید. امیدواریم بازدید شما از سایت موفقیت آمیز بوده و از  امکانات و خدمات موجود در سایت بهره مند شوید.

 مدیریت و کارکنان کتابخانه برای هر گونه کمک و همکاری با شما آماده بوده و از پیشنهادات و انتقادات شما کاربران عزیز استقبال می نمایند.

 

کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید چمران اهواز افتخار دارد که  نقش مهمی در تأمین نیازهای اطلاعاتی، یادگیری، تدریس و پژوهش در دانشگاه دارد و با ارائه مشاوره های پژوهشی از طریق خدماتی مانند "از کتابدار بپرس" و "میز مشاور" به دانشجویان، اعضاء هیات علمی، پژوهشگران و...  کمک شایانی به امر تحقیق و پژوهش و اهداف دانشگاه می نماید. 

 

 

این کتابخانه دارای پنج طبقه و شامل نه بخش تحت عناوین ثبت و سفارشات، فهرست‌نویسی و سازماندهی، امانت، تحویل مدرک، آموزش، فناوری اطلاعات، مرجع، اسناد و مدارک، پایان نامه ها و نشریات است. این کتابخانه با استفاده از مجموعه‌های غنی ایران‌شناسی، خوزستان شناسی، کتب هنری و همچنین دارا بودن سیستم‌های اطلاع رسانی و بانک‌های اطلاعاتی تمام متن و عضویت در پایگاه‌های اطلاعاتی پیوسته به عنوان یک مرکز اطلاعاتی استانی و بلکه ملی قابلیت پاسخ‌دهی به نیازهای پژوهشی اکثر محققین، سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهای صنعتی، اجرایی و تحقیقاتی درسطح استان و منطقه را دارا می‌باشد.

 

آیین نامه استفاده از منابع چاپی در کتابخانه های دانشگاه شهید چمران اهواز

 

 

 
اهداف و برنامه ها
 
اهداف کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز جدای از اهداف عالیه این دانشگاه نمی باشد. این کتابخانه با حفظ هدف‌های دانشگاه، برای ارائه خدمت به جامعه دانشگاهی که مرکب از استاد و دانشجوست به وجود آمده است و سعی در گردآوری و سازماندهی مجموعه‌ای متناسب با گرایش‌ها، سرفصل‌های آموزشی و دروس تخصصی و رشته‌های موجود در دانشگاه شهید چمران دارد. این کتابخانه با ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی در اجرای برنامه‌های آموزش عالی و تأمین نیازهای اطلاعاتی استادان و دانشجویان مشغول به تحصیل در این واحد دانشگاهی سهم بسزایی دارد. این کتابخانه با ساعات کاری طولانی و عضویت آسان به سوی دستیابی به اهداف خود در حرکتی است که در این راستا از فناوری جدید و نرم افزار و بانک‌های اطلاعاتی نیز بهره می‌گیرد.
 
 

برنامه پنجساله کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد

اهم فعالیتهای کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران اهواز در سال 1396

معرفی بخشهای مختلف کتابخانه مرکزی (PDF)