نشریات

در دنیای امروز که سرعت پیشرفت علم سرسام آور است، استفاده از منابعی که اطلاعات به روز را در اختیار مخاطبین و مراجعین به کتابخانه ها قرار دهند ضروری می­نماید. نشریات ادواری یکی از مهمترین اجزاء یک کتابخانه دانشگاهی فعال می باشد. همگام بودن نشریات با پیشرفت­ های نوین و منعکس کردن نتایج پژوهش­ها سبب شده است که این نوع از منابع اطلاعاتی سهم بزرگی از بودجه کتابخانه­ ها و مراکز اطلاع­ رسانی را به خود اختصاص دهند. بخش نشریات ادواری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه شهید چمران، با موجودی 1700 عنوان مجله چاپی فارسی، تعداد قابل توجهی از عناوین مجلات علمی – پژوهشی و مطرح در سطح کشور را تهیه ودر اختیار مراجعان قرار می دهد. این بخش از دو قسمت نشریات  نمایشی وآرشیو تشکیل شده است. همچنین مراجعین جهت دستیابی به مقالات الکترونیکی و نیز آموزش نحوۀ جستجوی مقالات از پایگاههای الکترونیکی می توانند به بخش نشریات مراجعه نمایند. در سالن مطالعۀ بخش یک نسخه از هر یک از روزنامه های کثیرالانتشار ، در دسترس مراجعان قرار می گیرد.

       

 فعالیت ها

  1. - تشخیص، سفارش و پیگیری ارسال نشریات فارسی
  2. - فهرستنویسی و ورود اطلاعات نشریات فارسی در نرم افزار کتابخانه
  3. - فهرست نویسی و ورود اطلاعات مقالات فارسی در نرم افزار کتابخانه
  4. - بازیابی مقالات از پایگاههای الکترونیکی نشریات و آموزش نحوۀ جستجوی اطلاعات از پایگاههای فارسی شامل مگ ایران، نمامتن، سیویلیکا و سایر پایگاههای اطلاعاتی فارسی
  5. - سرویس دهی از سالن و آرشیو بخش نشریات
  6. - راهنمایی در باز یابی مقالات مورد نظر مراجعین از نرم افزار کتابخانه
  دسترس پذیری بخش نشریات
دانشجویان می توانند از طریق جستجوی عنوان مجلات یا موضوعات مقالات از طریق نرم افزار کتابخانه و یا مراجعه به بخش،  از موجودی بخش نشریات اطلاع یابند.
همکاران

نام و نام خانوادگی

سمت

شمارۀ تماس

پست الکترونیکی

 مهناز کمایی

 

کارشناس ارشد و مسئول بخش

 

061-33330010-19
داخلی 5014

 

 

Kamaei.m@scu.ac.ir